Nawigacja

Facebook

Losowa Fotka

Aktualnie online

· Goci online: 1

· Uytkownikw online: 0

· cznie uytkownikw: 16
· Najnowszy uytkownik: maro

Kolejny dwuweekedndowy kurs basenowy z udziałem Cetiego

W drugiej połowie marca 2015 r. odbędzie się kolejny dwuweekendowy basenowy kurs freedivingu, który będę prowadził razem z Cetim (Robertem Cetlerem), wielokrotnym mistrzem Polski i rekordzistą w prawie wszystkich dyscyplinach freedivingu.

Kurs zostanie przeprowadzony w dwa weekendy:
● 14.03-15.03 i dwa tygodnie później tj.:
● 28.03-29.03
dzięki czemu będą mogły w nim wziąć udział z różnych części Polski. Dwutygodniowy odstęp pomiędzy pierwszym, a drugim zjazdem da możliwość przećwiczenia i utrwalenia tych elementów, z którymi kursanci zapoznają się w czasie pierwszego weekendu.

Kurs odbędzie się na basenie, na któym Ceti pracuje - w Kowalewie Pomorskim niedaleko Torunia.

Kliknij po więcej szczegółów na temat kursu dwuweekendowego


1% na cele SFP

SFP - Stowarzyszenie Freediving Poland to jedyna w Polsce organizacja (non profit) zrzeszająca freediverów czyli osoby zajmujące się nurkowaniem na wstrzymanym oddechu. Do zadań statutowych SFP należy między innymi dbanie o podnoszenie bezpieczeństwa we freedivingu. Dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy SFP, a Safe Water Association możliwe stało się przekazywanie 1% podatków na cele SFP. Zgodnie ze statutem Safe Water Association za zebrane środki możliwy będzie zakup urządzeń i wyposażenia związanego z bezpieczeństwem nurkowania. Ze środków tych pokrywać będziemy mogli również koszty zabezpieczenia medycznego organizowanych przez SFP imprez (głównie zawodów, które takiego zabezpieczenia wymagają). Środki zebrane przez ostatnie dwa lata są na razie zakumulowane i pozwolą najprawdopodobniej przez sezonem letnim na zakup profesjonalnego ratowniczego zestawu tlenowego, co podniesie poziom bezpieczeństwa naszych nurkowań.

Aby przekazać środki na ten cel należy w rozliczeniu rocznym podać nr KRS Safe Water Association: 0000319349 oraz wpisać jako cel szczególny "Na Stowarzyszenie Freediving Poland".

Przekazujcie i namawiajcie znajomych.


Dahab kwiecień - maj 2015

Na przełomie kwietnia i maja ponownie wybieramy się z Cetim do Dahab. Tym razem na trzy tygodnie. W pierwszym (21-28 kwietnia) będziemy prowadzili kurs nurkowania w głąb. W drugim (28 kwietnia – 5 maja) odbędą się nurkowania stażowe. W tygodniu ostatnim sami będziemy nurkować - nam też się coś od życia należy :)

Kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły część basenową szkolenia, a nurkowania stażowe dla w pełni kompetentnych nurków tj. takich, którzy mają za sobą zarówno kurs basenowy, jak i kurs nurkowania w głąb.

Do zobaczenia w słonecznym Dahab!Mateusz Malina rekordzistą świata!!!

Pamiętacie cytat z Enzo z “Big Blue”: “Tomorrow is going to be a big day”?


Mateusz w chwilę po ustanowieniu rekordu świata. Zdjęcie: Aleksandra Kiszczak

Dziś mamy prawdziwy “big day” polskiego freedivingu! Wielkie święto! Polak, Mateusz Malina jest najlepszym freediverem na świecie w DNF!

W przeszłości nasi zawodnicy przywozili już medale z mistrzostw świata. W 2007 roku po srebro w statyce sięgnął Tomek Bryl. Cztery lata później ta sama sztuka, też w statyce udała się Adrianowi Kwiatkowskiemu, a w dynamice Emilii Białej. Jednak nigdy do tej pory nie zdobyliśmy medalu z najcenniejszego kruszcu. Nigdy też Polak nie był się rekordzistą świata. Aż do dziś.

Właśnie dziś Mateusz Malina płynąc na basenie w Brnie 226 metrów bez płetw stał się po raz pierwszy polskim rekordzistą świata! Mimo iż jego podejście do uprawianego sportu jest w stu procentach profesjonalne, to jednak w sensie formalnym jest zwykłym amatorem. Wprawdzie niedawno udało mu się pozyskać strategicznego sponsora (firmę Grena LDT), dzięki czemu możliwy stał się między innymi jego udział w nadchodzących zawodach Vertical Blue 2014 na Bahamach, ale w dalszym ciągu na życie musi zarabiać w inny, „normalny” sposób. I dziś ten amator, skromny chłopak z Ustronia popłynął dalej niż dotychczasowy rekordzista świata - Chorwat Goran Colak, full profi we freedivingu, który w pełni utrzymuje się ze stypendiów sportowych i całkowicie może poświęcić się treningowi.

Czapki z głów przed Mateuszem! Cała freedivingowa Polska cieszy się razem z Tobą!!!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów (może już niebawem)

Kurs basenowy od 29.09.2014


Kurs basenowy rozpoczęty 27 września 2014 w toku, miejsc wolnych brak

WIĘCEJ INFORMACJI

Dwuweekendowy, basenowy kurs freedivingu z Cetim i Nitasem

Na początku czerwca w dwa weekendy odbędzie się unikalny kurs freedivingu. Będę prowadził go razem z Cetim (Robertem Cetlerem), wielokrotnym mistrzem Polski i rekordzistą w prawie wszystkich dyscyplinach freedivingu. Ceti jest najbardziej doświadczonym freediverem w Polsce, ekspertem zwłaszcza od statyki i pływania w monopłetwie, choć doskonale pływa również w płetwach podwójnych i bez płetw. Posiada ogromną wiedzę praktyczną i umiejętności przekazania jej kursantom. Warto skorzystać z tej unikalnej okazji, by nie tylko poznać podstawy freedivingu ale również skorzystać z wiedzy i doświadczenia Cetiego.

Jednocześnie ten kurs będzie ostatnim kursem basenowym przed wakacjami, a ściślej przed rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego czyli przed październikiem 2014.

Kurs zostanie przeprowadzony w dwa weekendy:
● 31.05-01.06 i dwa tygodnie później tj.:
● 14.06-15.06
dzięki czemu będą mogły w nim wziąć udział również osoby spoza Warszawy. Dwutygodniowy odstęp pomiędzy pierwszym, a drugim zjazdem da możliwość przećwiczenia i utrwalenia tych elementów, z którymi kursanci zapoznają się w czasie pierwszego weekendu.

Kliknij po więcej szczegółów na temat kursu

BRAK WOLNYCH MIEJSC


Kurs basenowy - zima/wiosna 2014

Od 3 lutego 2014 rozpocznie się BASENOWY KURS FREEDIVINGU. Zajęcia teoretyczne odbywać się będą w poniedziałki, a basenowe w środy.

Zainteresowane osoby będą mogły uczynić pierwszy krok w kierunku formalnego potwierdzenia swoich kwalifikacji nurkowych tj. zaliczenia basenowej części kursu Freediving SSI. W przyszłości po zaliczeniu części na wodach otwartych będzie można uzyskać stopień (i "plastik") Freediving SSI Level 1 lub Level 2. Jest to opcja, na którą można się zdecydować, ale nie jest to obowiązkowe.

Więcej informacji o kursie basenowym zima/wiosna 2014

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Kurs basenowy jesień 2013


Od 14 października 2013 rozpocznie się BASENOWY KURS FREEDIVINGU. Zajęcia teoretyczne odbywać się będą w poniedziałki, a basenowe w środy.

Zainteresowane osoby będą mogły uczynić pierwszy krok w kierunku formalnego potwierdzenia swoich kwalifikacji nurkowych tj. zaliczenia basenowej części kursu Freediving SSI. W przyszłości po zaliczeniu części na wodach otwartych będzie można uzyskać stopień (i "plastik") Freediving SSI Level 1 lub Level 2. Jest to opcja, na którą można się zdecydować, ale nie jest to obowiązkowe.

Więcej informacji o kursie basenowym

CNHS czyli Ceti & Nitas na Hańczy w Sierpniu

Groźny Ceti we własnej osobie. Zdjęcie: Marcin Pulkowski


CNHS czyli Ceti & Nitas na Hańczy w Sierpniu


W sierpniu 2013 roku Nitas wraz z Cetim (jeśli ktoś jest zupełnym nowicjuszem to wyjaśniam, że Ceti to Robert Cetler, legenda polskiego freedivingu, wielokrotny rekordzista i Mistrz Polski zarówno w dyscyplinach głębokich, jak i basenowych) będą bawić nad Hańczą.

W tym czasie będą wspólnie prowadzili kursy nurkowania w głąb jak i nurkowania stażowe (oczywiście też w głąb).Kursy nurkowania w głąb
Adresowane są do osób, które mają za sobą kurs basenowy lub przynajmniej doświadczenie we freedivingu basenowym (dopuszczalne jest również posiadanie pewnego doświadczenia w nurkowaniu na wodach otwartych:) i chcą poszerzyć swoje umiejętności o nurkowanie w głąb. Pełen kurs obejmuje 10 sesji nurkowych i sporą dawkę teorii oraz ćwiczeń oddechowych, a w tym:
● bezpieczeństwo w tym Rescue Skills, Buddy Procedures, LMC/BO Management
● nurkowania: w stałym balaście, Free Immersion, nurkowania rekreacyjne
● dla zainteresowanych, którzy będą dysponować odpowiednim poziomem kompetencji również nurkowania na windzie
● naukę wyrównywania ciśnienia techniką Frenzla
● Free falling
● nurkowania po wydechu (FRC diving)
● teorię (technika nurkowania, fizjologia, sprzęt, zagrożenia w tym BO/SWB, Lung Squeeze i inne)

Nurkowania stażowe
Przeznaczone są dla osób, które mają za sobą kurs nurkowania w głąb i są już kompetentnymi freediverami, którzy potrafią radzić sobie samodzielnie zarówno na basenie jak i w wodach otwartych ale chcą podnieść swoje umiejętności i/lub chcą w całkowicie bezpiecznych warunkach przeprowadzić nurkowania głębokie leżące na granicy ich możliwości. W ramach nurkowań stażowych przewidziane jest też doskonalenie techniki nurkowania. Zainteresowani, którzy będą dysponować odpowiednim poziomem kompetencji będą mogli odbyć również nurkowania na windzie.

Ponadto krótkie kursy jednodniowe:
Intro - dla osób zupełnie początkujących, które chciałyby spróbować swoich sił w nurkowaniu z zatrzymanym oddechem
Refresher - dla osób, które miały długą przerwę w uprawianiu freedivingu
Zimne wody – oswajanie z zimną wodą i innymi warunkami specyficznymi dla naszych jezior osób, które swoje dotychczasowe doświadczenia w nurkowaniu w głąb mają wyłącznie z Egiptu, Chorwacji lub innych ciepłych i przejrzystych wód
Przygotowanie do zawodów – dla tych, którzy chcieliby wystartować w zawodach głębokościowych (najbliższa okazja nadarzy się właśnie w sierpniu na Hańczy)

Więcej informacji


Herbert Nitsch story

Herbert Nitsch. Zdjęcie: Bartek Morawiec.


W najnowszym wydaniu nuras.info na stronach 82-91 słów kilka na temat wypadku Herberta Nitscha i potencjalnych przyczyn, które do niego mogły doprowadzić.

Warsztaty/kurs basenowy w TERMACH MALTAŃSKICH w Poznaniu

W drugi weekend po Świętach Wielkanocnych (13-14 kwietnia) w TERMACH MALTAŃSKICH w Poznaniu odbędą się warsztaty/kurs freedivingu basenowego z elementami nurkowań w głąb.

Więcej informacji
Wygenerowano w sekund: 0.02
1,990,263 Unikalnych wizyt